Grupa 2,5-3 latków

W najmłodszej grupie dzieci uczą się relacji społecznych oraz samoobsługi. Poznają swoje możliwości i umiejętności spędzając czas w przyjaznej atmosferze. Dzień w przedszkolu wypełniony jest twórczymi zabawami, muzyką oraz doświadczaniem otaczającego świata.

Grupa 4 latków

Przedszkolaki w tej grupie wiekowej dzielnie stawiają czoła nowym wyzwaniom. Doskonalą umiejętności samoobsługowe i higieniczne. Zawierają pierwsze przyjaźnie, rozwijają swoje zainteresowania, a przede wszystkim dobrze się bawią.

Grupa 5 latków

Pięciolatki wiedzą, jak być przedszkolakiem i dzielą się tą wiedzą z młodszymi kolegami, dając przykład podczas wspólnego spędzania czasu. Są samodzielne, dużo potrafią, chętnie prezentują swoje umiejętności rodzicom podczas przedszkolnych uroczystości. Dzień w grupie 5 latków upływa na rozwijaniu talentów, doskonaleniu umiejętności społecznych oraz zabawach swobodnych.

Grupa 6 latków

Najstarsza grupa przedszkolna znajduje się w budynku ,,Szkoły z Pasją” przy  ul. św. Jana Bosko 1. „Zerówka” stawia przed dziećmi wiele nowych wyzwań. Głównym celem pracy dydaktyczo-wychowawczej w tej grupie jest przygotowanie dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole. Ostatni etap edukacji przedszkolnej nadal wypełniony jest kreatywnymi zabawami oraz radością płynącą z poznawania nowych, interesujących treści edukacyjnych.

Ramowy plan dnia przedszkola

07:00 – 08:00

Gromadzenie się dzieci w przedszkolu, zabawy swobodne, artystyczne, konstrukcyjne, grupa łączona.

08:00 – 09:00

Przygotowanie się do śniadania, trening umiejętności samoobsługowych, śniadanie.

09:00 – 11:30

Zajęcia inspirowane przez nauczyciela, rozwijające sprawność poznawczą, emocjonalną, fizyczną, społeczną – zajęcia zgodne z podstawą programową realizowane są według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

Zajęcia muzyczno-rytmiczne, językowe, gimnastyczne.

11:30 – 12:00

Przygotowanie się do zjedzenia zupy, trening umiejętności samoobsługowych.

Grupa młodsza: drzemka, leżakowanie.

12:00-13:00

Zajęcia sportowe. Zabawy inspirowane przez nauczyciela, samorzutna aktywność, zabawa według inicjatywy dziecka. Gry i zabawy na świeżym powietrzu. Spacery i obserwacje przyrodnicze.

13:30-14:00

Przygotowanie się do II dania, trening umiejętności samoobsługowych, zdrowy deser.

14:00 – 16:00

Ćwiczenia indywidualne z dziećmi, zajęcia dodatkowe rozwijające talenty oraz zainteresowania. Prace porządkowe w kącikach zabaw i zainteresowań.

16:00 – 17:00

Grupa łączona, wspólne gry i zabawy integracyjne, samodzielna aktywność dziecka,
zabawy twórcze, czytanie bajek i baśni.

Przedszkole jest zamykane, do zobaczenia! 😊

Kadra przedszkola

Zuzanna Bereda
Fizjoterapia, terapia SI