O nas

Pragniemy Państwu przedstawić Tęczowe Przedszkole, miejsce przyjazne i bezpieczne, w którym potrzeby dzieci są najważniejsze, a pedagodzy otaczający swą opieką małe dziecko działają z pasją i zaangażowaniem.

„Dziecko jest zapowiadającą się zorzą człowieczeństwa, istotą chłonną i ciekawą wielkiego świata ludzi”. [ S. Szuman]

Dlaczego my?

Rozwój małego dziecka, tak samo jak jego edukacja przebiega etapowo. Szczególnie w okresie wychowania przedszkolnego na każdym etapie dokonują się znaczące zmiany. Rozpoczynając edukację w przedszkolu, dziecko nabywa wiele nowych doświadczeń, dzięki którym uczy się i poznaje otaczający go świat. Już jako trzylatek zaczyna wchodzić w nowe role: przedszkolaka, członka grupy, kolegi. Dostaje do wykonania nowe zadania, które z czasem stają się jego celami. Uczy się funkcjonowania w grupie rówieśników, poznaje zasady współdziałania. Zaczyna coraz więcej rozumieć. Odkrywa swoje mocne strony, talenty, uzdolnienia. Rozwijają się emocje, aktywność ruchowa, uspołecznienie. Dalsze etapy edukacji przedszkolnej pokazują mu świat z coraz to innej, nowszej perspektywy. Staje się samodzielne. Poznaje języki obce. Odkrywa się przed nim coraz więcej zjawisk, a świat staje się coraz bardziej interesujący, ciekawy. W końcowym etapie przygotowuje się do podjęcia kolejnego, ważnego w jego życiu wyzwania. Do wkroczenia w etap edukacji szkolnej.

Dlatego bardzo ważnym zadaniem jest wybór przedszkola. Miejsca, w którym poczuje się szczęśliwe i do którego chętnie będzie przychodzić każdego dnia. Miejsca, które umiejętnie przedstawi mu świat z każdej strony oraz nauczy go, jak prawidłowy korzystać z możliwości tego świata. Wielokierunkowe kształcenie pozwala na osiągnięcie najlepszych wyników. Odkrywamy i doskonalimy talenty i uzdolnienia małego dziecka.

Indywidualne podejście do każdego wychowanka oraz jego rodziców, opiekunów. Jesteśmy po to aby wspólnie działać tak, aby stworzyć szczęśliwy świat tęczowego przedszkolaka.

Kadra, złożona z wykwalifikowanych i doświadczonych w pracy z dziećmi nauczycieli. Pełna pasji i zaangażowania tworzy szczęśliwe i ciekawe dla dzieci miejsce – Tęczowe Przedszkole.

Bezpieczeństwo

Siedzibą naszego przedszkola jest niewielki budynek u zbiegu ulic Wieniawskiego i Stanisława Kostki w bezpiecznej, zielonej i pięknej dzielnicy Szczecina jakim jest Pogodno. Budynek wraz z przylegającym do niego placem zabaw otoczony jest parkanem, a cały obiekt objęty monitoringiem. Wejście na teren przedszkola jest stale kontrolowane poprzez wideofon. Rodzice wchodzą używając specjalnego chipa. Dzięki takim zabezpieczeniom nasze dzieci są bardziej bezpieczne. Plac zabaw dodatkowo jest wydzielony niskimi ogrodzeniami od przedogródka przedszkola. Na placu zabaw znajduje się ogródek warzywno-kwiatowy, w którym przedszkolaki obserwują przyrodę i uczą opieki nad roślinami.

Nasi wychowankowie pod okiem czułych i odpowiedzialnych opiekunów bezpiecznie spędzają czas w Tęczowym Przedszkolu. Każda grupa wiekowa ma swoją salę, w której realizuje zajęcia edukacyjne a także zajęcia dodatkowe urozmaicające podstawę programową wychowania przedszkolnego. Spokojne uliczki Pogodna umożliwiają dzieciom wędrówki i poznawanie okolic, obserwacje przyrody, poznawanie zasad ruchu drogowego w praktyce. Bliskość placu zabaw przy ulicy Brodzińskiego jest dla dzieci dodatkową atrakcją. Przedszkolaki często korzystają z uroków ciepłego lata i jesieni bawiąc się na miejskim placu zabaw.